ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ЖГГ №1

Затверджено на засіданні
                                                      педагогічної ради
(протокол №1 від 19.11.2019р.)

1. Загальні правила поведінки в гімназії

1.1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.

1.2. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять. При вході у школу дотримується правил ввічливості, залишає верхній одяг у гардеробі, прямує до місця проведення уроку, займає своє робоче місце і готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.

1.3. Учні, зайшовши в клас на урок,  складають у спеціальну скриньку свої мобільні телефони, відключивши звук.

1.4. Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам та предметам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.

1.5. Йти зі школи та її території в урочний час можна лише з дозволу вчителів або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками). У разі пропуску учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє) про причину відсутності на заняттях.

1.6.Учень старанно виконує домашні завдання, а також приносить на заняття необхідні навчальні приладдя (книги, електронні книги, зошити, щоденник тощо).

1.7. Учні поводяться ввічливо, піклуються один про одного.

1.8. У школі учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.

1.9. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за її межами.

1.10. Учні бережуть майно школи, дбають про чистоту та порядок на території школи.

1.11.Учні дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і під час перерв.

2.Поведінка на заняттях

2.1. Учень повинен приходити на урок вчасно та без спізнень.

2.2. При вході педагога до класу учні вітаються.

2.3. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей.

2.4. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.5. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.6. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку.

2.7. Учень може покинути клас,коли вчитель оголосить про закінчення заняття.

3.Поведінка на перервах і після закінчення занять

3.1.Під час перерви учні зобов’язані:

– навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

– вийти з класу, щоб провітрилося приміщення;

– рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

– дослухатися до зауважень працівників школи, чергових учнів;

– допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

– у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.2. Під час перерви учні повинні:

– поводитися спокійно та толерантно, не застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

– не вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб.

4. Правила поведінки учнів у їдальні

4.1.У шкільній їдальні учні повинні виконувати вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових і дотримуватися черги.

4.2. Учні не можуть перебувати у приміщенні їдальні у верхньому одязі та з портфелем.

4.3. Заходять до їдальні, учні зв’язують своє волосся резинкою.

4.4. Виносити їжу і напої за межі їдальні дозволяється лише в запакованому вигляді.

4.5. Під час перебування в їдальні учням слід дотримуватися гарних манер і поводитися пристойно.

4.6. Учні повинні шанобливо ставитися до працівників їдальні.

4.7. Розмовляти під час їжі треба не голосно, щоб не турбувати тих, хто їсть по сусідству.

4.8. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.

4.9. Учень забирає зі столу свій посуд після прийому їжі та відносить його у спеціальне місце.

error: Content is protected !!